SKU: TSW|160205 Category: Brand:
Out of stock
Loading...
Description
This 5.56 chambered 10.3 inch Government Profile Classic Series Barrel is machined from CrMoV steel with chrome lined bore and chamber with a manganese phosphate finish and phosphate coated M4 feed ramp extension.
Additional information
UPC
Manufacturer
Ballistic Advantage
Manufacturer Part Number
BABL557103MC
Model
Classic Series
Length
10.30"
Rate of Twist
1:7"
Barrel Length
10.3"